Jodhaa Akbar
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 129 Görüntülenme

Jodhaa Akbar

Jodhaa Akbar izle, Jodhaa Akbar full izle, Jodhaa Akbar türkçe dublaj izle, Jodhaa Akbar hd izle, 16. yüzyılda geride bıraktığımız büyüleyici bir aşk masalı. Babür Şahı Celaleddin Muhammed Akbar ve Hindu Rajput prensesi Jodhaa. İki krallığın ittifakı nedeniyle oluşturulan zorlama bir evlilikten reel bir aşk doğuyor. İmparatorluğunun sınırlarını, birbirinden başarılı fetihlerle; Himalayalar ’dan Afganistan ’a dek devasa bir alanda genişleten İmparator Akbar amacıyla politik başarının fazla da sayısal değeri yoktur. Onun amacıyla, refah bir imparatorluğun tanımı, uzlaşma, rahatlık ve şımartma içersinde yaşam sürdüren halklardır. Hoşgörüsü, cömertliği, kuvveti ve zekası ile İmparator Akbar, sonucunda Hindu bölgesinin en saldırgan ve iyi kalpli halkı olan Rajput ’ların sadakatini de kazanır. Her iki doğrultu da bu bağlılığın daha da kuvvetlenmesi nedeniyle ne yapılması gerektiğinin farkındadır. İki doğrultu aralarında bir evlilik. Güzeller güzeli Rajput prensesi Jodhaa, babasının zoruyla, hiç görmediği İmparator ile evlenmeyi kabul eder. Fakat gerçek bir Müslüman olan Akbar ’dan, kendi geleneklerini koruyacağı konusu ile ilgili laf ister. Prensesin, sarayına kendi rızasıyla gelmediğini fark eden İmparator, Jodhaa ’nın ve Rajput halkının kalbini ve imparatorluk sınırları içersinde hayalini kurduğu refahı sağlamak nedeniyle şimdiye dek alışılmış olmadığı bir imtihan saptamak zorundadır. Bunlar yetmezmiş gibi, imparatorluğu arkadaşça düşürmek isteyen güçler yavaş yavaş harekete geçer. Akbar zalim iç ve dış harplarda krallığının bütünlüğünü korumaya çalışırken, eşine eksik rastlanır kaslı ve reel aşkın kollarında bulur kendini ve ayrım eder ancak onun nedeniyle belli başlı harp acilen başlamaktadır.
Jodhaa Akbar izle, Jodhaa Akbar full izle, Jodhaa Akbar türkçe dublaj izle, Jodhaa Akbar hd izle, 16. yüzyılda geride bıraktığımız büyüleyici bir aşk masalı. Babür Şahı Celaleddin Muhammed Akbar ve Hindu Rajput prensesi Jodhaa. İki krallığın ittifakı nedeniyle oluşturulan zorlama bir evlilikten reel bir aşk doğuyor. İmparatorluğunun sınırlarını, birbirinden başarılı fetihlerle; Himalayalar ’dan Afganistan ’a dek devasa bir alanda genişleten İmparator Akbar amacıyla politik başarının fazla da sayısal değeri yoktur. Onun amacıyla, refah bir imparatorluğun tanımı, uzlaşma, rahatlık ve şımartma içersinde yaşam sürdüren halklardır. Hoşgörüsü, cömertliği, kuvveti ve zekası ile İmparator Akbar, sonucunda Hindu bölgesinin en saldırgan ve iyi kalpli halkı olan Rajput ’ların sadakatini de kazanır. Her iki doğrultu da bu bağlılığın daha da kuvvetlenmesi nedeniyle ne yapılması gerektiğinin farkındadır. İki doğrultu aralarında bir evlilik. Güzeller güzeli Rajput prensesi Jodhaa, babasının zoruyla, hiç görmediği İmparator ile evlenmeyi kabul eder. Fakat gerçek bir Müslüman olan Akbar ’dan, kendi geleneklerini koruyacağı konusu ile ilgili laf ister. Prensesin, sarayına kendi rızasıyla gelmediğini fark eden İmparator, Jodhaa ’nın ve Rajput halkının kalbini ve imparatorluk sınırları içersinde hayalini kurduğu refahı sağlamak nedeniyle şimdiye dek alışılmış olmadığı bir imtihan saptamak zorundadır. Bunlar yetmezmiş gibi, imparatorluğu arkadaşça düşürmek isteyen güçler yavaş yavaş harekete geçer. Akbar zalim iç ve dış harplarda krallığının bütünlüğünü korumaya çalışırken, eşine eksik rastlanır kaslı ve reel aşkın kollarında bulur kendini ve ayrım eder ancak onun nedeniyle belli başlı harp acilen başlamaktadır. sizlere fulldivxm.com farkıyla sunulmuştur

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Jodhaa Akbar

  Senaryo:

  Haidar Ali (story), Haidar Ali (screenplay), Ashutosh Gowariker (screenplay), K.P. Saxena (dialogue), Rajshri Sudhakar (Dialogue Writer: Telugu)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  film izle fethiye escort -